КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ: ВИДИ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ РАДІАТОРІВ.


ВИДИ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ РАДІАТОРІВ


Каталог, прайс.

 

Види радіаторів опалення.

На сьогоднішній день найпоширенішою є водяна радіаторна система опалення, коли нагрітий теплоносій віддає тепло опалюваних приміщень за допомогою радіаторів. Всі радіатори умовно можна розділити на чотири групи:

- Чавунні.
- Сталеві.
- Алюмінієві.
- Біметаллеві.

Чавунний радіатор.

Чавунні радіатори стійкі до корозії і тому їх використовують в системах з низькою якістю води - це як правило централізовані системи опалення. Чавунні радіатори, завдяки великій ємності секцій і властивостями чавуну, досить тривалий час тримають температуру, а також стійкі до гідроударів, тому заслужили репутацію надійних і довговічних.

Алюмінієвий радіатор.

Алюмінієві радіатори в порівнянні з чавунними мають більш естетичний зовнішній вигляд, але мають меншу теплоємність (швидше остигають), також вони мене стійки перед великими перепадами температур і тиску. Для запобігання електрохімічної корозії в вузлах стикування алюмінієвих секцій з металевими трубами необхідно застосовувати перехідники. Алюмінієві радіатори застосовуються лише у автономних системах опалення.

Біметалевий радіатор.

Біметалічні радіатори зовні схожі на алюмінієві, а влаштовані вони таким чином, що всередині алюмінієвого корпусу впресовані металеві трубки. Завдяки такій конструктивній особливості біметалічні радіатори здатні витримувати порівняно великі тиску (до 25 атмосфер) та їх допускається встановлювати в централізованих системах опалення.

Сталевий радіатор.

Сталеві радіатори
мають форму прямокутної панелі, і складаються з двох металевих листів з ребристими заглибленнями, які зварені разом, поглиблення утворюють канали по яких проганяється теплоносій (вода). Ззаду панелі приварені П-подібні сталеві ребра, які збільшують тепловіддачу. Такі панелі можуть об'єднуватися в пакети. Пакети з декількох панелей зашиваються зверху і з боків декоративними пластинами. Радіаторні панелі випускаються різної висоти і ширини, завдяки цьому створюються прилади різної теплової потужності. Расщет теплової потужності радіаторв можна зробити за нескладною формулою. Сталеві радіатори мають незначну теплову інерційність через невеликої маси і товщини металу, однак цей недолік компенсується ковекціоннимі властивостями. Нагрівається поверхня панелей досить велика, тому рух нагрітого повітря досить інтенсивне. Кількість тепла, яке передається конвекцією, досягає 75%, тому ці нагрівальні прилади прирівнюють до класу конвекторів.

Вибір радіаторів для автономної системи опалення.

Існує думка, що чавунні радіатори незважаючи на грубі зовнішні форми, все таки більш надійно обігрівають. Однак це спрощений і поверхневий погляд на питання. Для того щоб чавунний радіатор за такий же час нагрів приміщення, як і сталевий, йому необхідно пропустити через себе в 7 разів більше теплоносія, при цьому його температура повинна бути більше десь на 20 градусів С, але ж це призведе до більшого витраті палива і до необхідності більш продуктивних циркуляційних насосів.

Біметалічні радіатори поступаються сталевим за деякими характеристиками, таким як, наприклад знижений об'єм циркулюючої води. Це не є недоліком, при достатньому перерізі внутрісекціонних каналів. У біметалічних радіаторів канали досить вузькі, тому необхідно збільшувати швидкість циркуляції теплоносія, а це призводить до збільшення тиску в системі опалення, в результаті чого надлишковий тиск буде відчувати опалювальний котел. Цей фактор прискорює процес зносу котла.

Сталеві радіатори за рахунок своєї конструкції мають більш розгалужену поверхню теплообміну, частка конвективного оборева становить 75%, вони не витрачають теплову енергію на прогрів самих себе, тому прогрівають приміщення швидше. Сталеві радіатори радіатори не маю секцій, а значить позбавлені багаторазових стикувальних вузлів і, відповідно можливих міжсекційних течі (адже 95% секційних радіаторів течуть в місцях з'єднання секцій). При реконструкції старої автономної системи опалення, змінивши старі чавунні радіатори на сталеві, можна на порядок знизити енерговитрати на опалення.

Визначаючись з вибором радіаторів, слід відповісти на питання - в якій системі опалення він буде експлуатуватися? Приватний будинок з автономним опаленням або квартира з централізованим опаленням - це різко відрізняються умови експлуатації.

Головна відмінність - більш високий тиск, підвищений вміст кисню в теплоносії, а також можливий злив води з системи в міжсезоння при центральному опаленні. Для приватного будинку з автономним опаленням найбільш підійдуть сталеві та алюмінієві радіатори, а для квартири з підвищеним робочим тиском і поганою якістю теплоносія - біметалічні (за умови, що з них не буде зливатися вода в міжсезоння) або чавунні. Якщо наша мета заміна радіаторів в квартирі, то необхідно знати тиск в системі опалення. Робочий тиск з системі не повинен бути вище показань робочого тиску самого радіатора.

Преглянути більше корисної інформації >>