КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ: ВИДИ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ ГІДРОАКУМУЛЯТОРІВ. ВИДИ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ РОЗШИРЮВАЛЬНИХ БАКІВ.


ГІДРОАКУМУЛЯТОРИ.
ВИДИ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ РОЗШИРЮВАЛЬНИХ БАКІВ.

Каталог, прайс.

 

ГІДРОАКУМУЛЯТОРИ - РОЗШИРЮВАЛЬНІ БАКІ.

Розширювальний бак для опалення - призначення та склад.

Невід'ємною частиною системи індивідуального опалення є спеціальна ємність, за допомогою якої в процесі нагрівання гаситься підвищення тиску води в мережі. Ця ємність - і є розширювальний бак для опалення, вона виглядає як корпус з металу з гумовою внутрішньою мембраною.

Різновиди баків залежать від їх конструкції: промисловість пропонує як відкриті, так і закриті мембранні моделі.
Баки відкритого типу на сьогоднішній день вважаються технічно застарілими і застосовуються рідко.
Баки закритого типу можуть містити всередині мембрану за типом діафрагми або мембрану у вигляді балона.
Перший варіант в основному використовується в невеликих баках, а другий - у великих. Балонні мембрани можна заміняти в міру зношування, а діафрагмові не підлягають заміні.

Розширювальний бак для опалення - схема установки у відкритій і закритій системах.

Що таке розширювальний бачок і для чого він потрібен? Сама його назва підказує: для розширення. При фіксованій масі теплоносія в контурі опалення та трубах, еластичність яких прагне до нуля, зі зміною температури теплоносія неминуче буде змінюватися тиск в системі. Теплове розширення, пам'ятаєте? Вода або будь-який інший теплоносій, нагріваючись, розширюються. Як тільки зусилля перевищить міцність труби або радіатора на розрив ... Бум!

Причина можливої ​​аварії - в тому, що вода, змінює свій об'єм при нагріванні, залишається практично нестисливої. Звідси ж і таке поняття, як гідроудар: пружні взаємодії в рідкому середовищі, спрощено кажучи, відсутні.

Очевидне рішення - створити в системі резервуар з легкосжімаемой субстанцією - повітрям. При збільшенні об'єму води при наявності такого резервуара тиск виросте незначно.

Корисно: щоб кисень з повітряного резервуара не сприяв корозії труб, розчиняючись у воді, в бачках для закритих систем він відділений від води гумової мембраною.

Однак ми описали лише одну з функцій розширювального бачка. Крім закритих систем опалення приватних будинків з фіксованими обсягами та контуру, і теплоносія в ньому, розширювальний бачок можна виявити:
- У відкритих системах, що контактують з атмосферним повітрям.
- У системах централізованого опалення з верхнім розливом.

Там розширювальний бак знаходиться на горищі і з'єднується безпосередньо з подає трубопроводом домовик системи опалення. В обох описаних випадках монтаж розширювального бака опалення потрібен для того, щоб позбутися від повітряних пробок. Перепад між двома нитками у разі центрального опалення - всього лише близько двох метрів. У системах опалення приватних будинків з природною циркуляцією - і того менше.


При якому перепаді напір води ніяк не може видавити повітряну пробку з верхньої частини опалювальної системи.
Звідси просте рішення: поставити якусь ємкість для збору повітря там, де він буде накопичуватися, і при запуску системи стравлювати його. У разі відкритої системи, ясна річ, якісь активні дії не потрібні.Все повітря в системі буде витіснений вгору і потрапляє в розширювальний бак. У відкритій системі він тут же возз'єднається з атмосферою. У закритій - буде чекати, поки власник будинку відкриє повітряний кран.

Як і де ставити розширювальний бак.

Отже, ми збираємося своїми руками спроектувати і зібрати систему опалення. Якщо вона ще й запрацює - нашої радості не буде меж. Чи інструкція по установці розширювального бачка? ВІДКРИТА СИСТЕМА У цьому випадку відповідь підкаже простий здоровий глузд. Відкрита система опалення являє собою, по суті, один великий посудину складної форми зі специфічними конвекційними потоками в ньому.

Установка котла і опалювальних приладів в ньому, як і монтаж трубопроводів, повинні забезпечити дві речі:

1. Швидкий підйом нагрітої котлом води у верхню точку опалювальної системи та її слив через опалювальні прилади самопливом.
2. Безперешкодне переміщення бульбашок повітря туди, куди вони кинуться в будь-якій посудині з будь-якою рідиною. Вгору.

Висновки очевидні:

Установка розширювального бачка опалення у відкритій системі завжди виконується в її верхній точці. Найчастіше - вгорі розгінного колектора однотрубної системи. У разі будинків верхнього розливу (хоч вам і чи доведеться їх проектувати) - у верхній точці розливу на горищі. Сам бачок для відкритої системи не потребує запірній арматурі, гумової мембрані і навіть в кришці (хіба що для захисту від сміття). Це простий відкритий зверху водяний бак, в який завжди можна долити відро води взамін испарившейся. Ціна такого виробу дорівнює вартості декількох зварювальних електродів і квадратного метра сталевого листа товщиною 3-4 міліметри.


Так виглядає розширювальний бак для відкритої системи опалення. При бажанні в люк в ньому можна вивести водорозбірний кран від водопроводу. Але куди частіше він по мірі випаровування води доливається звичайним відром.

ЗАКРИТА СИСТЕМА

Тут і до вибору боки, і до його монтажу доведеться поставитися досить серйозно. Давайте зберемо і систематизуємо основну інформацію, доступну на тематичних ресурсах. Монтаж розширювального бака системи опалення оптимальний у тому місці, де течія води найбільш близько до ламінарного, де в опалювальній системі мінімум завихрень. Саме очевідне рішення - розташувати його на прямій ділянці розливу перед циркуляційним насосом. При цьому висота щодо статі або котла значення не має: призначення бачка - компенсувати теплове розширення і гасити гідроудари, а повітря ми прекрасно стравити через повітряні крани.


Типова схема установки бачка. Його розташування в однотрубної системі буде таким же - перед насосом по ходу води.

Баки в заводській комплектації іноді забезпечуються запобіжним клапаном, скидальним надлишковий тиск. Однак краще перестрахуватися і переконатися, що у вашому виробі він є. Якщо ні - докупити і змонтувати поряд з баком.

Електричні та газові котли з електронними термостатами часто поставляються з вбудованими циркуляційним насосом і розширювальним баком опалення. Перш, ніж відправлятися за покупками - переконайтеся, що вони вам потрібні.

Принципова відмінність мембранних розширювальних баків від тих, що використовуються у відкритих системах - їх орієнтація в просторі. В ідеалі теплоносій повинен надходити в бак зверху. Ця тонкість монтажу покликана повністю видалити повітря з того відсіку бака, який призначений для рідини.

Мінімальний обсяг розширювального бачка для водяної системи опалення береться приблизно рівним 1/10 обсягу теплоносія в системі. Більше - допустимо. Менше - небезпечно. Об'єм води в опалювальній системі можна грубо розрахувати, відштовхуючись від теплової потужності котла: як правило, береться 15 літрів теплоносія на кіловат.

Манометр, змонтований поряд з розширювальним баком і подпітуючим вентилем (з'єднує опалення з водопроводом), може надати вам неоціненну послугу. Ситуація з заліпшіе золотником запобіжного клапана, на жаль, не так вже рідкісна.

Якщо клапан скидає тиск занадто часто - це явна ознака того, що з обсягом розширювального бачка ви прорахувалися. Зовсім не обов'язково міняти його. Досить придбати ще один і підключити його паралельно.

Вода має порівняно низький коефіцієнт температурного розширення. Якщо ви перейдете з неї на незамерзаючий теплоносій (наприклад, етиленгліколь), вам знову-таки знадобиться збільшити обсяг розширювального бака або встановити додатковий


Розширювальний бак на фото змонтований за всіма правилами: теплоносій підведений зверху, бак забезпечений манометром і запобіжним клапаном, але... Увага на фото - насос під електрокотлом розташован НЕВІРНО! Вісь обертання крильчатки насоса повинна бути паралельна підлозі. :)


ШТАТНЕ МІСЦЕ В СИСТЕМІ.

Пристрій розширювального бака системи опалення з грушоподібної мембраною пристрій розширювального бака Розширювальний бачок для опалення відкритого типу рекомендується монтувати в самій верхній точці будівлі - на даху будинку або на його горищі. Бак при цьому утеплюється ізоляційними матеріалами, щоб вода в ньому не замерзала і з'єднується із зворотним трубопроводом, щоб не допустити закипання. На випадок переповнення передбачено скидання води з бака в каналізацію. Мембранний розширювальний бак для опалення монтується для зручності обслуговування поруч з опалювальним котлом. Необхідні умови: з'єднання із зворотним трубопроводом щоб уникнути скипання води, а також манометр і клапан для ручного регулювання тиску. Підвищена увага приділяється якісному кріпленню, оскільки маса бака після наповнення водою сильно зростає.ВАЖЛИВІ РОБОЧІ ПАРАМЕТРИ.

Для розширювальних пристроїв найбільш інформативними є максимальні значення робочої температури і робочого тиску. За даними виробника, в сучасних баках температура носія може досягати + 120 градусів С. Робочий тиск в розширювальному бачку опалення підтримується від 2 до 4 бар в звичайному режимі і 6-10 бар на пікових значеннях. Для баків закритих визначальний елемент - це мембрана, а точніше - матеріал, з якого вона зроблена. Вона повинна мати термоустойчивостью і при цьому високою еластичністю. Вибираючи бачок, слід ознайомитися з такими характеристиками мембрани, як довговічність, робоча температура, водостійкість і відповідність санітарно-гігієнічним нормам.